• Po. Kvě 10th, 2021

PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Město investuje miliony do oprav hradeckých chodníků

ByFletcher Martin

Dub 26, 2021

V těchto dnech zajišťují Technické služby Hradec Králové opravy hned několika chodníků najednou, na nový povrch se chodci budou moci těšit v ulicích Bratří Štefanů, U Střelnice nebo Na Dřevěnce. V průběhu jarních měsíců pak budou práce pokračovat v Poštovní ulici nebo ulici Za Škodovkou. Kromě standardních oprav chodníků se počítá i s obnovou dalších míst pro pěší, jako je třeba schodiště v podchodu na třídě Karla IV. Zatím je v plánu do těchto oprav investovat kolem 12 milionů korun bez DPH.

Technické služby v těchto dnech pracují na několika místech v Hradci. Především se dělají nové chodníky, v ulicích Bratří Štefanů a Na Dřevěnce už práce byly zahájeny a budou pokračovat do června. Do července by pak měla být hotová úprava parkovacích stání na komunikaci včetně chodníků v ulici U Střelnice. Kromě těchto oprav se dělají nové schodišťové stupně v podchodu na třídě Karla IV. Koncem května by pak měly být dokončeny ještě probíhající stavební úpravy na křižovatce ulic Karla IV. a Průmyslová, kde jsou prodlužovány ostrůvky na ulici a upravovány nástupní plochy u přechodů. Následně bude také doplněno vodorovné a svislé dopravní značení,“ říká náměstek primátora pro správu městských organizací Pavel Marek. Právě probíhající opravy přijdou na zhruba sedm milionů korun bez DPH. 

Dalších přibližně 3,5 milionu korun bez DPH budou investovány do nových chodníků po Hradci a úprav schodiště v Jiráskových sadech. „Plánujeme rekonstrukce chodníků po obou stranách vozovky v Poštovní ulici, která by mohla být zahájena v květnu. O měsíc později nás čeká chodník v ulici Za Škodovkou, kde nemůžeme zahájit práce ihned, jelikož zde ještě v těchto dnech probíhá výměna kanalizace a vodovodu. Kromě chodníků nás v příštích měsících čeká také oprava historického schodiště v Jiráskových sadech nebo úpravy bezpečnostního povrchu v Brněnské ulici. Na všechny tyto akce již máme vybrané zhotovitele,“ doplňuje ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil. O prázdninách by pak mělo dojít ještě na chodníky v ulicích Jana Koziny a na rohu ulic Československé armády a V Kopečku.

Kromě dodavatelských prací se o opravy některých cest starají technické služby samy. Od nového roku už za 1,5 milionu korun opravily chodníky na nároží ulic Blodkova a Brněnská, U Náhonu a Vrchlického. Zároveň na letošní rok připravují opravy zábradlí na mostních konstrukcích, opravy kontejnerových stání ve městě, zajištění bezpečnostního povrchu u základní školy ve Spojovací ulici nebo velkoplošné opravy vozovek ve vybraných ulicích.

Fletcher Martin

Pracuji pro NovinyKraje.cz a spolupracuji s Orlicky.net, iDnes a Českou televizí. Snažím se přinášet informace z kultury, sportu, politiky, sociální oblasti, školství a dalších oblastí.