PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Město Náchod úzce spolupracuje s náchodskou nemocnicí

3 min read
 

Nový management nemocnice v Náchodě pracuje naplno již několik týdnů. Od začátku roku v úzké spolupráci ředitelky ONN Náchod Ivany Urešové a starosty města Náchoda Jana Birke, v březnu se pak pracovní tým rozrostl o personálního náměstka Martina Kynteru a náměstka pro léčebnou péči Ladislava Tichého. V tomto složení se tým pravidelně schází a řeší aktuální problémy, jak ve vztahu k personálu a pacientům, tak i právě probíhající výstavbě.

„Na jednání v tomto týdnu jsme mimo jiné opět probírali neutěšené parkování v areálu a okolí nemocnice. Město Náchod v uplynulých měsících vytvořilo téměř 120 parkovacích míst pro pacienty a návštěvníky, stále však veškerá opatření nemohou uspokojit všechny požadavky. Situace je složitá, nyní se proto zaměříme především na imobilní občany, dohodli jsme se na obnovení vodorovného dopravního značení na parkovišti u vrátnice, které bude sloužit výhradně k těmto účelům. Následovat pak bude větší součinnost s městskými strážníky, tak aby zejména pacienti s omezením pohybu měli možnost zaparkovat,“ komentoval průběh jednání starosta Jan Birke.

V minulých dnech byly také zveřejněny výsledky hospodaření náchodské nemocnice, ze kterých je patrné, že se meziročně hospodaření velmi znatelně již druhým rokem zlepšuje. Již koncem roku 2017 byla nastavena ekonomická opatření, která výsledek za rok 2017 stáhla na -59,575 mil. Kč oproti očekávané ztrátě 117 milionů. V roce 2018 se pak podařilo výsledek snížit na -29,711 mil. Kč. „Dnes si troufnu tvrdit, že náchodská nemocnice jako taková, je tzv. v plusu. Proto chci vzkázat všem těm, kteří hovořili před rokem o náchodské nemocnici jako o černé díře a insolvenci skloňovali ve všech pádech, že opak je pravdou. Rád bych za to poděkoval vedení nemocnice a všem lékařům, zdravotním sestrám, prostě veškerému personálu, protože tyto výsledky se neobejdou bez řady úsporných opatření, která vedou k efektivnímu hospodaření až v delším časového horizontu,“uvedl starosta a dodal: „Všem kritikům tedy vzkazuji, aby nepolitikařili a nechali zdravotníky dělat svou práci – léčit pacienty.“

K tomu je třeba vytvořit odpovídající zázemí i pro ně. Proto vedení nemocnice ve spolupráci s městem řeší i dostupnost bydlení pro zaměstnance nebo mateřských škol pro jejich děti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: