PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Mountfield HK opět mění hráčský kádr. Do Vítkovic putuje Mislav Rosandič a z Vítkovic do Hradce zamíří Petr Šidlík

2 min read

Do konce přestupního období zbývají poslední necelé dva týdny a mezi extraligovými mančafty začíná docházet k větší fluktuaci hráčů. Důkazem je také Mountfield HK, který hlásí za poslední měsíc třetí výměnu. Ta první se týkala útočníků, druhá obránce a útočníka a třetí čistě defenzivních řad. Kádr Východočechů totiž opouští do Vítkovic mířící Mislav Rosandič, nahradí ho Petr Šidlík.

Loňský rok nastřádal slovenský zadák s chorvatskými kořeny ve 46 zápasech 17 bodů (5+12) a několikrát si vysloužil pozvánku do reprezentace. Tentokrát posbíral bodů 8 (3+5) ve 36 zápasech a další aktuálně nepřidá. Mislav Rosandič se totiž stěhuje na východ republiky do vítkovické Ridery.

Opačným směrem putuje Petr Šidlík, který se prezentuje spíše defenzivním pojetím hry. I přesto si letos připsal 7 bodů (1+6) a další bude chtít přidat v Hradci Králové. Mládežnický reprezentant se zkušenostmi ze zámoří oblékne po Karlových Varech, Chomutovu, Jihlavě a Vítkovicích pátý extraligový dres.

Generální manažer Aleš Kmoníček k trejdu: „Tímto trejdem jsme reagovali na požadavek sportovního vedení klubu a Petr k nám přichází do konce této sezóny. K týmu se připojí na středečním tréninku a bude připraven do pátečního zápasu právě proti Vítkovicím. Za soupeře zároveň může nastoupit Mislav Rosandič.“

Sportovní manažer Jaroslav Bednář k trejdu: „Petr je hráčem, který má rád tvrdý hokej. Takto silového obránce jsme hledali a jsme rádi, že se nám ho podařilo získat do našich řad. V týmu máme dost ofenzivních obránců, my aktuálně hledali někoho, kdo bude trošku tvrdit muziku a hrát důrazně. Proto jsme se rozhodli uvolnit Mislava Rosandiče a získat za něj Petra Šidlíka. Doufáme, že bude pro náš tým přínosem.“

zdroj: https://www.mountfieldhk.cz/clanek.asp?id=Dalsi-vymena-nyni-v-obrane-Petr-Sidlik-za-Mislava-Rosandice-9683

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: