PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Mountfield HK porazil HC Kometu Brno v prodloužení 2:1

4 min read

První zápas tohoto roku měli hradečtí lvi na domácí půdě v ČPP Aréně a to včera 3.1., před 5877 diváky a ti viděli atraktivní duel 33. kola Tipsport extraligy ledního hokeje, který byl plný pěkných šancí i vypjatých situací.

1.třetina

začala velmi rychlým udělením trestu pro domácí hráče a to v čase 00:11, kdy si Zdeněk Čáp došlápl faulem na kapitána HC Komety Brno Martina Zaťoviče. Brněnští početní výhodu však nevyužili. Hradecký tým předvádí skvělý hokej a diváci svůj tým burcují ke vstřelení gólu a ač se tak v prvním dějství nestalo, tak určitě stojí za zmínku šance v čase 09:11, kdy Oskar Cibulskis vypálil od modré čáry, tato střela byla několikrát tečována a bohužel jen těsně minula branku Marka Čiliaka. Další pěkná šance byla na hradeckých hokejkách v čase 16:29, kdy Filip Pavlík ostře vypálil přes několik hráčů obou týmů a brněnský gólman Marek Čiliak neměl možnost tuto střelu vidět, zasáhla do masky a gólem neskončila. Stav byl po první třetině 0:0.

2. třetina

Neuběhla ani minuta tohoto dějství a  v čase 20:50 dává gól z čepelí hradeckých lvů Lukáš Cingel, který dostal výbornou přihrávku od Matěje Chalupy a lehce vystřelil od modré čáry, brněnský Marek Čiliak jen bezmocně přihlížel jak padá puk za jeho záda. Stav utkání 1:0. V čase 25:26 měla pěknou šanci ke skórování HC Kometa Brno a to po akci, kdy se Michal Kunc dostal do útočného pásma a svižně vypálil na branku Marka Mazance, o dorážku za jeho záda se pokoušeli Luboš Horký a Silvestr Kusko, Marek Mazanec však výborně odolal. V čase 32:33, kdy měli hradečtí lvi přesilovou hru předvedli skvělou akci kapitán Radek Smoleňák, který výborně našel Petra Koukala, ten se snažil překonat brněnského gólmana pěknou kličkou, ale puk ho bohužel na čepeli hokeji neposlechl. Na ledě přibývá drobných šarvátek, které bohužel vyústili v čase 34:19 ve velmi hrubý faul, kterého se dopustil bývalý hráč Mountfieldu HK Daniel Rákos, který vrazil na hrazení Mislava Rosandiće. Za tento faul dostává 2 + 10 minut. Hradečtí početní výhodu bohužel nevyužili. Po druhé třetině je stav utkání 1:0.

3. třetina

V čase 43:20 měl brněnský Jakub Orsava výbornou možnost k vyrovnání skóre, Marek Mazanec byl však na jeho pokus skvěle připraven. Brněnským se podařilo vyrovnat v čase 52:01, kdy  po vyhraném buly pálil Martin Zaťovič na Marka Mazance, kterého překonal. Jelikož po vyrovnávacím gólu přišlo více nervozity do utkání zejména pro brněnské hráče, tak pár minut před koncem utkání měli hradečtí lvi možnost dokonce hrát v pěti na tři brněnské hráče, početní výhody však nevyužili. V čase 57:18 dostal Richard Nedomlel trest 2 +10 minut za vražení na hrazení a zamířil předčasně do kabin, trest za něj odpykal Aleš Jergl, brněnským se nepodařilo vyrovnat  a utkání tak skončilo 1:1 a začala probíhat krátká přestávka před prodloužením.

Prodloužení

netrvalo moc dlouho, neboť v čase 60:29 dává rozhodující gól utkání pro hradecké Radek Smoleňák, po skvělé přihrávce Matěje Chalupy. Hala aplauduje a oslavuje s hradeckými hokejisty vítězství.

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_HC_Komena_Brno_2_1_po_prodlouzeni/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: