• Ne. Kvě 9th, 2021

PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Na přestavbu dopravního uzlu před zimním stadionem získalo město Hradec Králové dotaci

ByFletcher Martin

Kvě 4, 2021

Na podzim loňského roku zahájila v prostoru před hradeckým zimním stadionem stavební společnost rozsáhlé úpravy dopravního uzlu, dostavují a opravují se chybějící cyklostezky a chodníky. Městu se na tuto akci podařilo získat Rozhodnutí na dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši více než 4,2 milionu korun, její přijetí dnes schválila rada města.

Celá investiční akce města za přibližně 15 milionů korun bez DPH zatím pokračuje podle stanoveného harmonogramu, práce by měly být hotové koncem června.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

„Cílem tohoto projektu je vytvořit funkční a bezpečné podmínky pro chodce a cyklisty v našem městě. Propojeny budou trasy mezi Jiráskovými sady, Křižíkovou ulicí, ulicí Československé armády, Komenského ulicí, lávkou přes Orlici a zimním stadionem. Hned na začátku tohoto investičního záměru jsme požádali o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu v rámci bezpečnosti dopravy a cyklodopravy,“ informuje náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová. Město má na základě Rozhodnutí o poskytnutí dotace v rámci Integrovaného regionálního operačního programu přislíbenou dotaci ve výši více než 4,2 milionu korun. „Díky této dotaci se nám podaří ušetřit téměř třetinu financí, které jsme do této investiční akce měli vložit,“ doplňuje náměstkyně Štayrová. 

Úpravy prostoru před zimním stadionem mají být hotové do konce června. „Stavební práce zatím pokračují podle stanoveného harmonogramu, většinu jich už máme za sebou. Dokončena je část před zimním stadionem a cyklostezka směrem k „Hučáku“, upravovat se zde bude už jen zeleň. Práce se teď přesunuly před hotel Zimní stadion, kde se buduje nové parkoviště,“ říká investiční náměstek primátora Jiří Bláha. V následujících týdnech bude instalováno veřejné osvětlení a městský mobiliář – lavičky, stojany na kola apod. 

Fletcher Martin

Pracuji pro NovinyKraje.cz a spolupracuji s Orlicky.net, iDnes a Českou televizí. Snažím se přinášet informace z kultury, sportu, politiky, sociální oblasti, školství a dalších oblastí.