• Ne. Kvě 9th, 2021

PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Nadace Charty 77 udělila Cenu Františka Kriegla všem sestrám

ByFletcher Martin

Dub 27, 2021

Cenu Františka Kriegla pro roky 2020 a 2021 udělila porota všem sestrám, které už více než rok odvážně a obětavě pomáhají zvládat pandemii COVID-19. Ocenění symbolicky převzala prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová.

Podle porotců čelí největší zdravotní kalamitě nejnovějších světových dějin i lékaři, záchranáři, sociální pracovníci, zaměstnanci nemocnic, dobrovolníci a vědci pracující na nových vakcínách a léčivech. Na sestřičkách však leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými lidskými osudy, nenápadné pomoci, povzbuzení, pohlazení, útěchy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že samy se během pandemie mohly stát obětí Covidu-19 stejně jako ti, o které pečují, že mnohokrát zůstávají u lůžek pacientů na úkor času, který ukrádají svým vlastním rodinám. Bez jejich skromného hrdinství by byl náš boj proti pandemii mnohem těžší i delší, a proto si zaslouží naši úctu i dík,“ stojí ve zdůvodnění ocenění.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Cena Františka Kriegla nese jméno statečného lékaře a je udělována od roku 1987. Od roku 1990 je za občanskou statečnost projevenou bez ohledu na osobní prospěch a možná rizika. Oceňováni jsou jedinci, kteří riskují vlastní postavení, kariéru a často i život, aby prosadili názory a cíle, jež odpovídají humanistickým ideálům, demokracii a lidským právům a jež oni považují za správné.

zdroj: https://www.fnhk.cz/

Fletcher Martin

Pracuji pro NovinyKraje.cz a spolupracuji s Orlicky.net, iDnes a Českou televizí. Snažím se přinášet informace z kultury, sportu, politiky, sociální oblasti, školství a dalších oblastí.