• Po. Čvc 26th, 2021

PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Nové akreditované programy a online kurzy prestižních světových univerzit. Taková je nabídka FIM UHK pod vedením jmenovaného děkana Hynka

ByFletcher Martin

Čvn 29, 2020

Rektor UHK Kamil Kuča ve své kanceláři předal jmenovací dekret „staronovému“ děkanovi Fakulty informatiky a managementu UHK, kterým je Josef Hynek. S účinností od 1. července 2020 se tak ujímá vedení fakulty ve druhém funkčním období.

„Čeká nás mnoho výzev a jednou z největších bude bezpochyby akreditace nových studijních programů. Mám velkou radost z toho, že se nám vydařilo akreditovat úplně nový magisterský studijní program ,Datová věda´. To je velmi lukrativní oblast, kterou zatím moc českých univerzit nenabízí,“ říká v úvodu svého druhého funkčního období děkan Josef Hynek s tím, že k akreditaci je dále připraven navazující magisterský program Ekonomika a management, o který je dlouhodobě veliký zájem.

Děkana Hynka na předání jmenovacího dekretu doprovodil předseda Akademického senátu FIM UHK Jaroslav Kacetl, jenž volbu profesora Hynka do čela fakulty ocenil: „S Josefem Hynkem máme výborné zkušenosti jak z vedení fakulty, tak z předchozího vedení univerzity. Obě instituce pod jeho vedením rostly, je to velice schopný manažer. Pan děkan Hynek je pro mě rozhodně jedním z důvodů, díky kterým mohu říct, že jsem hrdý na práci na naší fakultě.“

Výraznou novinku pod vedením děkana Hynka chystá „FIMka“ v oblasti mezinárodního studia. Tady totiž nabídne studentům možnost absolvovat vybrané kurzy na prestižních světových univerzitách. „K přípravě paradoxně přispěla i ta současná situace, kdy jsme byli nuceni veškeré aktivity přesunout do online prostředí. V tomto duchu chceme do našich programů zakomponovat kurzy věhlasných vzdělávacích institucí, jako je například Stanford, Harvard nebo MIT,“ dodává „matfyzák“ Josef Hynek, pod jehož vedením získala Fakulta informatiky a managementu UHK v roce 2019 opět ocenění Fakulta roku v oblasti ekonomie. „U nás na FIMce funguje perfektně týmový duch. Jak akademici a zaměstnanci, tak studenti – všichni jsme jeden velký tým a fakultou žijeme. Podívejte se třeba na Akademik run, ten hraje všemi odstíny modré a je plný hrdých fimáků a fimaček,“ uzavírá s úsměvem emeritní rektor UHK Hynek.

Současný rektor UHK Kamil Kuča, který v rámci předchozího univerzitního vedení rektora Hynka pracoval jako prorektor pro tvůrčí činnost, svému předchůdci předal jmenovací dekret, a to s účinností od 1. července 2020. „Přeji panu děkanovi a jeho fakultě další rozvoj a úspěchy, kterých dosahuje. Na spolupráci se těším, protože je vždy přínosná, věcná a konstruktivní. No a abych situaci trošku odlehčil, přeji pochopitelně FIM UHK co nejhodnější rektorát,“ popřál rektor Kuča v závěru setkání.

 

Prof. RNDr. Josef Hynek, MBA, Ph.D., bude ve vedení fakulty do roku 2024. V letech 2008–2016 byl zvolen do pozice rektora UHK, předtím dvě funkční období působil jako děkan Fakulty informatiky a managementu UHK, u jejíhož zrodu stál. Josef Hynek pochází z Vysokého Mýta, kde stále žije a vykonává mandát zastupitele. Vystudoval teoretickou kybernetiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy a MBA v oboru Informační management na britské University of Hull. Na Univerzitě Hradec Králové, kde vyučuje předměty z oblasti computer science a soft-computingu, působí již od roku 1991. Je ženatý a má dvě dcery.

Fletcher Martin

Pracuji pro NovinyKraje.cz a spolupracuji s Orlicky.net, iDnes a Českou televizí. Snažím se přinášet informace z kultury, sportu, politiky, sociální oblasti, školství a dalších oblastí.