• Ne. Kvě 9th, 2021

PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

O asistentech Tomáše Martince na lavičce Mountfieldu HK je rozhodnuto

ByFletcher Martin

Dub 25, 2021

V závěru března zveřejnil Mountfield HK informaci o návratu Tomáše Martince na hradeckou střídačku. Po měsíci je jasno už také o jeho asistentech, těmi budou Ladislav Čihák a Petr Svoboda. První jmenovaný působil posledních sedm let u plzeňského hlavního týmu, druhý se pod Bílou věž vrací po jednoroční pauze.

Na přelomu dubna a května se začnou hradečtí hokejisté připravovat na nový extraligový ročník, budou u toho už rovněž asistenti Tomáše Martince, který aktuálně reprezentuje Českou republiku na mistrovství světa hráčů do 18 let v americkém Dallasu. Spolupracovníky hradeckého rodáka budou pro nadcházející dva ročníky zkušení a zároveň progresivní trenéři.

Ladislav Čihák má za sebou úspěšnou štaci v Plzni, kde působil devět let, poslední tři jako hlavní kouč A-týmu. Petr Svoboda už v Hradci Králové po boku Tomáše Martince pracoval, a to v sezónách 2018/19 a 2019/20, zároveň byl zapojen do výchovy mladých hokejistů. V uplynulém roce měl obdobnou náplň v prvoligové Jihlavě, nyní se vrací do známého prostředí.

„Na skladbě realizačního týmu jsme s Tomášem pracovali od jeho oficiálního uvedení na pozici hlavního trenéra. Chtěli jsme přivést zkušené, pracovité kouče s konkrétním zaměřením a jsem rád, že se nám podařilo domluvit právě s těmito trenéry, kteří byli vlastně naší první volbou,“ těší generálního manažera Aleše Kmoníčka.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Známé už jsou také role jednotlivých členů trenérského štábu. „Obecně mohu říct, že Petr Svoboda by se měl věnovat obráncům a také bude více propojen do naší mládežnické Akademie. Láďa Čihák by měl mít na starost útočníky a další činnosti dle potřeb hlavního trenéra. Chtěli bychom také, aby byl částečně propojen s naším spolupracujícím klubem v Kolíně,“ pokračuje člen vedení královéhradeckého klubu.

Jak již bylo před časem avizováno, kooperace s Kozly by měla být výraznější než v předchozím roce. „Rádi bychom ještě rozšířili realizační tým o trenéra, který by dostal na starost rozvoj našich mladých hráčů v Kolíně a působil by v tamní organizaci. Nedílnou součástí širšího realizačního týmu bude rovněž trenér našich juniorů, aby byla propojenost co největší,“ dodává Aleš Kmoníček.

V nadcházející sezóně, kdy se sestupuje téměř ve všech kategoriích a na všech úrovních, je takovýto širší realizační tým a zmiňovaná propojenost zásadní. Východočeši si dávají za úkol nemít záchranářské starosti v extralize seniorů i juniorské akademické soutěži, zároveň je maximální snahou udržet v Kolíně Chance ligu.

Trenérský tým v čele s Tomášem Martincem čeká spousta práce, už nyní je ale jasno o tom, kterým směrem by se měla hra A-týmu ubírat. „Za poslední rok a půl se tým hodně obměnil, takže přípravu i způsob hry budeme muset částečně uzpůsobit hráčům, které máme k dispozici. Každopádně budeme chtít hrát fyzicky velmi náročný, celoplošný hokej, a tomu podřídíme už tréninky na suchu,“ říká na závěr hlavní kouč Mountfieldu HK.

Fletcher Martin

Pracuji pro NovinyKraje.cz a spolupracuji s Orlicky.net, iDnes a Českou televizí. Snažím se přinášet informace z kultury, sportu, politiky, sociální oblasti, školství a dalších oblastí.