PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Ohlédnutí za ženským tenisovým turnajem ITF : „Broekhuis Peugeot Tennis Tour Oldenzaal 2019“

3 min read

Během turnaje jsme byli v kontaktu s několika velmi vstřícnými a příjemnými hráčkami. Jednou z nich je Dasha Vidmanová(CZE), s ní jsme se ohlíželi za čtvrtfinálovým zápasem, který pro ní bohužel nedopadl úspěšně a také jsme se jí ptali co jí čeká dále.

Ve čtvrtfinále turnaje jste odehrála náročný zápas proti turecké hráčce Ipek Oz v poměru 4:6,2:6. Co rozhodlo o vítězství vaší soupeřky? Jak hodnotíte svůj výkon v utkání?

Byl to dobrej zápas, já jsem hrála docela dobře. Měla jsem docela dost šancí v prvním setu, tři krát výhodu na 5:3. Soupeřka měla hrozně nepříjemný roztočený servis a mně se ji nepovedlo ani jednou brejknout v prvním setu.

Kam vás nyní povedou tenisové kroky?

Nyní budu hrát ještě par juniorských turnajů, možná pojedu na US open v juniorské kategorii

Další hráčkou, která s námi byla celým průběhem turnaje byla Cindy Burger (HOL). Tato sympatická hráčka se nakonec radovala z turnajového vítězství!

Svou cestu turnajem jste ukončila vítězstvím nad tureckou hráčkou Ipek Oz 2: 6,6: 1,6: 1. Zápas jste fantasticky obrátila,. kde nastal zlom v obratu a jak hodnotíte svůj výkon?

Myslím si, že soupeřka hrála v prvním setu neuvěřitelně skvělý tenis. Vůbec jsem si nevěděla rady jak na ní, jen jsem doufala, že začne hrát hůře. To se také= tak stalo ve druhém setu a od té chvíle jsme se plně vnořila do své hry. nedala jsem soupeřce šanci se vrátit zpět do zápasu i přesto, že některé momenty byly velmi komplikované.

Jak hodnotíte svou cestu turnajem a jaké utkání pro vás bylo nejtěžsší a proč?

Myslím si, že po prvním kole jsem na sobě cítila jasné zlepšení. Se svým výkonem na turnaji jsem hodně spokojená, protože mi ukazuje, že mohu hrát tenis na vysoké úrovni. Samozřejmě udržet takovou úroveň je nemožné, ale tím že vím, že to dokážu, tak to je to pro mě moc pozitivní. Na turnaji to nešlo jinak než hrát s vysokou úrovní hry, aby ho člověk mohl vyhrát. Asi nejtěžším zápasem bylo finále, ale to je vždy těžké.

Existuje nějaký okamžik z celého turnaje, který vám zůstane v paměti?

Myslím si, že to bude první set v mém čtvrtfinálovém zápase. V něm jsem hrála opravdu skvělý tenis, ten nejlepší co jsem kdy hrála. Je to krok vpřed a já jsem za to moc ráda.

Kam vás povedou nyní tenisové kroky?

Teď si vezmu pár dní volna, pak začnu opět trénovat a pojedu na turnaj do Prahy.