PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Ondřej Čelůstka posilou Sparty

3 min read

Novým hráčem Sparty se stává obránce Ondřej Čelůstka. Český reprezentant přichází do klubu jako volný hráč po konci smlouvy v tureckém Antalyasporu. Na Letné podepsal jednatřicetiletý fotbalista smlouvu do roku 2023. Na zádech bude nosit číslo 3!

Ondřej Čělůstka patří mezi pilíře defenzivy národního týmu a v kvalifikaci na EURO 2020 nevynechal ani minutu. Důležitým gólem navíc přispěl k výhře nad Kosovem. Po tomto utkání bylo jasné, že reprezentace z kvalifikace postoupí.

Ondra je zlínským odchovancem, dva roky působil ve Slavii. První zahraniční angažmá okusil v italském Palermu. V letech 2011-2014 hájil barvy tureckého Trabzonsporu. S ním se dostal do hlavní fáze Ligy mistrů a dokonce rozhodl o výhře 1:0 na San Siru v utkání s Interem Milan.

„Jsme moc rádi, že se nám přestup Ondry podařilo realizovat. Přichází opora reprezentace, hráč, který se v dresu národního týmu výrazně podílel na úspěchu v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy,“ říká ke třetí letní posile Sparty Tomáš Rosický.

„Ondra ideálně doplní naše stávající stopery, v kádru tak budeme mít vyvážený mix mladých a zkušených středních obránců. Do zadních řad jsme chtěli přivést někoho s velkými zkušenostmi, Ondra má navíc silné leaderovské schopnosti, je to vítězný typ. To by týmu, který věříme bude nadále společně růst, mělo do budoucna hodně pomoct,“ dodává Rosický.

Z Trabzonsporu Čelůstka zamířil do Premier League, když hostoval v Sunderlandu. V ročníku 2014-15 oblékal dres německého Norimberku. V létě 2015 se stal hráčem Antalyasporu. V tureckém celku hrál pět let. V minulém ročníku odehrál v Antalyasporu 24 ligových a čtyři pohárové zápasy.

„Jsem moc rád, že jsem ve Spartě podepsal dlouholetou smlouvu. Doufám, že budeme úspěšní a potáhneme za jeden provaz od prvního momentu. A taky že budeme vyhrávat trofeje,“ řekl po podpisu smlouvy Čelůstka.

zdroj: https://sparta.cz/cs/clanek/ondrej-celustka-posilou-sparty-37059

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: