PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Oprava komunikace v ulici V Třešinkách v Náchodě je dokončena

2 min read

V červenci a srpnu 2019 probíhala oprava místní komunikace V Třešinkách v Náchodě. Během stavebních prací za téměř 3,2 mil. Kč, které prováděla firma BEZEDOS, s.r.o. z Velkého Poříčí, byl položen nový asfalt včetně obrubníků a provedena sanace neúnosných vrstev. 

Vozovka je odvodněna do vsakovacích šachet zřízených v místech stávajících uličních vpustí a do přilehlé krajnice. V úsecích, kde je krajnice širší než 70 cm, byla komunikace zpevněna zatravňovací dlažbou, která mimo jiné umožní i krátkodobé parkování a vyhýbání protijedoucích vozidel. Zbývající úseky jsou z drceného kameniva. „Rekonstrukce nebyla s ohledem na omezené podmínky pro rozšíření komunikace vůbec jednoduchá, přesto věříme, že se obyvatelům této ulice významně zvýšil komfort a pohodlí přístupu k jejich nemovitostem,“ uvedl místostarosta Jan Čtvrtečka.

Oprava komunikace ulice V Třešinkách, jež je součástí projektu „Obnova místních komunikací v Náchodě“, byla realizována za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: