PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Plejáda cukrovinek, zákusků i nanuků již v sobotu u OC Futurum na prvním Festivalu sladkostí & zmrzliny

4 min read

Mini koblížky, které vytváří pracovní příležitosti pro hendikepované. Bezodpadová káva servírovaná v oplatce. Marmelády, jež uspěly na mistrovství světa vaření marmelád. Mexikem inspirované churros, francouzské tartaletky nebo sicilská organická vína. Plus dezerty bez cukru, bez lepku, raw nebo veganské. Nejen tyto lahůdky budou v sobotu 22. června před obchodním a zábavním centrem Futurum Hradec Králové neodolatelným lákadlem při historicky prvním Festivalu sladkostí & zmrzliny. Vstupné je pro všechny návštěvníky zdarma.

„Udělat za školním rokem sladkou tečku a přivítat prázdniny či čas dovolených bude možné na Festivalu sladkostí & zmrzliny. Nedávný druhý ročník Burger Street Festivalu, který se u nás konal od 31. května do 2. června, potvrdil, že gastro festivaly jsou vhodným místem pro setkávání napříč generacemi. A jako protipól na burgery a maso orientované akce se pro milovníky a milovnice sladkého uskuteční svátek dezertů, zákusků a mlsání,“ říká Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové, které spadá do skupiny CPI Property Group.  

Od 10:00 do 19:00 bude venkovní prostranství před královéhradeckým centrem patřit nejen více než dvěma desítkám stánků cukráren a kaváren, ale též nabídne doprovodný program pro celou rodinu včetně soutěží a zábavy pro děti.

Akce se koná pod záštitou náměstkyně primátora města pro oblast ekonomiky, dotací a kultury Ing. Moniky Štayrové. Více informací na www.futurumhradec.cz nebo na Facebooku centra.

Cukrářské umění, pekařskou zdatnost, kreativitu při stylingu jídla i různorodost chutí a jejich kombinací bude možné zhodnotit na Festivalu sladkostí & zmrzliny u královéhradeckého OC Futurum. V sobotu 22. června bude od 10 do 19 hodin venkovní travnatá plocha před centrem patřit kavárnám, cukrárnám, pekárnám, bistrům či food truckům zaměřeným na sladkosti, dezerty a zmrzlinu.

Na své si přijdou příznivci tradičních pochutin, jako jsou koláče a vdolky. Inspirace u zahraničních cukrářů a pekařů však nezůstane pozadu a v nabídce tak budou cheesecaky, makronky, štrúdly, trdelníky, tartaletky či churros. Celiaci a milovníci nepečených raw zákusků či čokoládových specialit též nepřijdou zkrátka. Výběr osvěžení bude neméně pestrý, a to od zmrzliny rolované či špachtlované, přes domácí nanuky a mražené jogurty, až po limonády či alkonády a sicilská organická letní vína pro dospělé.

„Typologicky je skladba prodejců sestavená tak, aby nadchla malé i velké, stoupence tradičních chutí i těch neotřelých, pečených i mražených pochoutek, českých nebo zahraničních postupů a receptur,“ doplňuje za pořadatelskou Agenturu Butterfly Markéta Slánská.

Ochutnávat bude možné například od těchto mistrů a odbornic na sladké  –  Marmelády s příběhem, Mlsoun, Ten štrúdl, Peppe Coffee, Gule food truck, Nos Macarons Boutique, Marmelády z Ráje, Niky u plotny, Trdelník na kolečkách, Los Churros, Nejen Raw zákusky, Juicee, Fresca Paleta nebo Royal Rolls.

Zábava a doprovodný program pamatuje na malé i velké návštěvníky a návštěvnice. Děti se mohou těšit na malování na obličej, dětskou diskotéku, divadlo, deskové hry či soutěže. Pro odvážné bude k dispozici Jump Bag pro seskok ze 7 nebo 4 metrů.

Vstupné se neplatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: