PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Pracovníci v sociálních službách dostanou mimořádné odměny

2 min read

Více než 43 milionů korun rozdělí Královéhradecký kraj mezi zaměstnance svých sociálních zařízení v souvislosti s výkonem povolání v době epidemie koronaviru. Tuto částku kraj obdržel od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v rámci mimořádné dotace.

„Finanční prostředky jsme již obdrželi a jednotlivým sociálním zařízením je odešleme počátkem srpna. Tuto mimořádnou odměnu si pracovníci v sociálních službách za své nasazení plně zaslouží,“ říká náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí.

Dotační prostředky rozdělilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR v rámci dotačního programu vyhlášeného v květnu letošního roku. V současné době je vyhlášen i dotační program Ministerstva zdravotnictví ČR poskytující finanční prostředky na odměny pro zdravotní sestry v sociálních službách. Tyto finanční prostředky budou vypláceny v říjnu 2020.

Odměny si rozdělí pracovníci 24 krajských zařízení. Jsou to Barevné domky Hajnice, Domečky Rychnov nad Kněžnou, Domov bez bariér, Domov Dědina, Domov Dolní zámek, Domov důchodců Albrechtice nad Orlicí, Domov důchodců Borohrádek, Domov důchodců Černožice, Domov důchodců Dvůr Králové nad Labem, Domov důchodců Humburky, Domov důchodců Lampertice, Domov důchodců Malá Čermná, Domov důchodců Náchod, Domov důchodců Police nad Metují, Domov důchodců Tmavý Důl, Domov na Stříbrném vrchu, Domov pro seniory Pilníkov, Domov pro seniory Vrchlabí, Domov sociálních služeb Chotělice, Domov sociálních služeb Skřivany, Domov U Biřičky, Domov V Podzámčí, Domovy Na Třešňovce, Ústav sociální péče pro mládež Kvasiny.

Poskytovatelé služeb nezřizovaných Královéhradeckým kraje obdrží dotační prostředky přímo od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: