• Po. Kvě 10th, 2021

PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Rozbíhá se praktická výuka na středních a vyšších odborných školách

ByFletcher Martin

Dub 24, 2021

KRÁLOVÉHRADECKO – Na základě vládního rozhodnutí je od 26. dubna povoleno praktické vyučování ve všech ročnících středních a vyšších odborných škol i konzervatoří. V Královéhradeckém kraji se tak mohou od pondělí účastnit praktického vyučování žáci a studenti 42 škol, jejichž zřizovatelem je kraj.

„Většina škol udělala v online výuce velký pokrok, ale realizovat praktickou výuky distančním způsobem lze velice obtížně. Vítám vládní rozhodnutí, aby se v rámci rozvolňování protiepidemických  opatření od pondělí prioritně vrátili žáci a studenti těch škol, na kterých probíhá praktická výuka.  Kvůli přetrvávajícím preventivním opatřením však budou všichni po příchodu do škol dvakrát týdně testováni na přítomnost viru, a to testy, které jim poskytne škola,“ sdělil náměstek hejtmana Arnošt Štěpánek odpovědný za krajské školství. Distribuce dostatečného počtu testů do škol zajistil HZS Královéhradeckého kraje.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Ze 42 středních škol zřizovaných Královéhradeckým krajem, ve kterých se koná praktická část závěrečných a maturitních zkoušek, jich celkem 27 posunulo termín konání zkoušky a 20 škol upravilo obsah praktické části závěrečných zkoušek nebo školní části maturitní zkoušky.

V současné době kvůli blížícím se maturitním a závěrečným zkouškám mohou žáci všech středních škol navštěvovat dobrovolné skupinové konzultace, které probíhají ve skupinách nejvýše po šesti žácích pro klíčové předměty a také využívat individuální konzultace s pedagogem.

Vzhledem ke všem sledovaným parametrům, které ukazují na celkovou stabilizaci a pozitivní vývoj epidemické situace v Královéhradeckém kraji, budou po celém regionu od pondělí 26. dubna také v provozu mateřské školy a dětské skupiny. Mimořádným vládním opatřením se ruší testování dětí na covid-19 ve všech mateřských školách.

Fletcher Martin

Pracuji pro NovinyKraje.cz a spolupracuji s Orlicky.net, iDnes a Českou televizí. Snažím se přinášet informace z kultury, sportu, politiky, sociální oblasti, školství a dalších oblastí.