PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Senátor a starosta Vrchlabí Jan Sobotka navštívil Náchod

2 min read

Ve čtvrtek 26. září 2019 zavítal do Náchoda senátor a starosta Vrchlabí Jan Sobotka. V rámci reciproční návštěvy společně se starostou Náchoda a poslancem Janem Birke probrali celou řadu témat.

„Jako starostové máme hodně společného, denně řešíme podobná přání a připomínky našich obyvatel, denně se zabýváme investicemi, které povedou k rozvoji našich měst. Ve Vrchlabí je to dnes příprava stavby plaveckého stadionu, v Náchodě aktuálně nové záměry v podobě zástavby strategického pozemku v centru Náchoda po bývalé Tepně,“ uvedl k návštěvě Jan Birke a dodal: „Vzájemné sdílení zkušeností a nápadů je nejen přínosné, ale musím říct, že i moc příjemné. Na spoustu věcí přináší jiný pohled, který je v tom našem každodenním zajetém procesu velmi důležitý. Už dnes se těším na návštěvu u kolegy ve Vrchlabí.“

Senátor Sobotka si prohlédl budovu radnice, interiéry městského divadla, rekonstruovaný sportovní areál Hamra v centru města nebo areál bývalé Tepny. V rámci debaty došlo také na krajská témata i konkrétní zákony, které schvaluje Poslanecká sněmovna a Senát Parlamentu ČR. Senátor Sobotka přislíbil svou podporu při zastávce u česko-polských hranic výstavbě obchvatu Náchoda, který se právě v těchto místech bude napojovat na mezinárodní komunikaci, a přeložky krajské komunikace na Hronov, která se stavbou obchvatu bezprostředně souvisí.

Návštěvu Náchoda senátor Sobotka zakončil v Bělovsi, kde si v doprovodu starosty Birke a místostarosty Jana Čtvrtečky prohlédl stavbu Malých lázní a nové vrty. Jako jeden z prvních pak ochutnal novou minerálku přímo ve vrtu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: