PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Skvělou reklamu FC Hradec Králové udělal o víkendu tým U12 na halovém turnaji v Drážďanech

3 min read
V konkurenci třinácti týmů, mimo jiné RB Lipsko, Slask Wroclaw nebo Erzgebirge Aue obstál na výbornou – a domů se vrátil se zlatými medailemi. „Hned nás tam zvali na další turnaje,“ usmívá se trenér Petr Blažek.

Votroci ročníku 2008 na sebe opět upozornili v zahraničí – vyhráli halový turnaj v Drážďanech, kde se sjely silné týmy z Německa a Polska. „Kromě slavných jmen jako RB Lipsko nebo Slask Wroclaw byli kvalitní i méně známí soupeři. Třeba i tím, že v kádrech byli hráči tmavé pleti, kteří hrají trochu jinak, to byla pro kluky zajímavá zkušenost,“ říká trenér Petr Blažek. „Hned první zápas jsme hráli proti SC Borea Drážďany a z deseti minut hracího času nám pět minut nepůjčili míč,“ usmívá se.

Kouč hradecké dvanáctky oceňuje individuální techniku hráčů všech zúčastněných týmů i to, že se jim jeho svěřenci minimálně vyrovnali. „V hale to bylo jiné, první dva tři zápasy jsme si zvykali, ale pak už jsme byli ve všech jasně lepší,“ rekapituluje trenér. O tom ostatně svědčí skóre 24:3 z dvanácti střetnutí. „Nebylo to tak, že bychom v některém zápase měli kliku. Soupeře jsme přehrávali,“ tvrí Blažek s hrdostí v hlase.

Zápasy v hale měly speciální pravidla – například po autu musel mít hráč minimálně dva doteky s míčem, než ho mohl poslat dál. „Pořád jsme hráli jeden na jednoho. První dotyk, rychlá práce s míčem…“ vypočítává Blažek, čím se museli hráči prezentovat.

A prezentovali se na výbornou. „Při vyhlašování nás ocenili. I němečtí rodiče vstali a tleskali, pořadatelé nás hned pozvali na příští ročník. A jeden ze soupeřů z Berlína nás zve na turnaj, kterým se bude slavit stoleté výročí jejich klubu,“ usmívá se trenér.

Jeho hráči ukázali dobrou herní vyspělost, kouč si ale cení i mentální síly mladých Votroků. „Osobně jsem neměl za cíl, že bychom tam jeli vyhrát, ale od kluků jsem to cítil, už když jsme tam jeli. Když jsme ve čtvrtém zápase prohráli se Slaskem Wroclaw, kluci si v kabině vynadali, sami si dokázali důrazně vyříkat, co bylo špatně, co musejí zlepšit. V jedenácti letech! Bylo znát, že další zápas prostě prohrát nechtějí,“ chválí svěřence Blažek.

FC Hradec Králové U12 na turnaji v Drážďanech

FCHK – Borea Drážďany 2:0

Lokomotive Lipsko – FCHK 0:3

FCHK – Erzgebirge Aue 1:0

Slask Wroclaw – FCHK 2:0

FCHK – Viktoria Berlín 1:1

Berlín United – FCHK 0:4

FCHK – Fortuna Chemnitz 4:0

Hallescher FC – FCHK 0:2

Soccer for Kids – FCHK 0:2

FCHK – RB Lipsko 3:0

Berliner AK – FCHK 0:0

FCHK – SC Staaken 2:0

zdroj: https://www.fchk.cz/clanek.asp?id=%84Hned-nas-zvali-na-dalsi-turnaje-%93-rika-kouc-dvanactky-3310

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: