PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Sochy z písku jsou tentokrát o osudových devítkách

2 min read

Na náplavce u Kamenného mostu vyrostly v Písku opět sochy z písku. Slavnostní vernisáž této atraktivní venkovní expozice se uskutečnila v pátek 10. května dopoledne. Sochaři Josef Faltus, Marian Maršálek a Jaroslav Fuka se tentokrát umělecky chopili tématu Písecké osudové devítky.

Návštěvníci města si mohou prohlédnout do písku ztvárněné významné události roku 1989 (Sametová revoluce), 1949 (založení národního podniku Jitex Písek), 1779 (zřízení stálého poštovního úřadu a 1829 zahájení pravidelné dopravy Praha-Písek dostavníkem), 1489 (stavba velké věže děkanského kostela), 1419 (zničení dominikánského kláštera a počátek městské republiky v Písku).

V Čechově ulici nad pískovými sochami byla současně otevřena venkovní výstava Písek město textilu – Jitex slaví 70. Obě expozice jsou ke zhlédnutí zdarma a při příznivých podmínkách by se jimi návštěvníci mohli těšit až do podzimu. Akci Sochy z písku v Písku, která je součástí festivalu dětské radosti Pískoviště 2019 pořádaného letos Sladovnou, organizuje odbor školství a kultury za finanční podpory Jihočeského kraje. Slavnostní vernisáže se vedle zástupců města zúčastnil také náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Pavel Hroch a hosté ze spřáteleného města Jičín. Ti si následně rovněž prohlédli novou píseckou knihovnu.

Irena Malotová, tisková mluvčí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: