PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Transfuzní oddělení FN HK získalo díky daru od EOP nový přístroj na zpracování krve

3 min read

Nový přístroj na zpracování darované plné krve získalo Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové díky daru 600.000 korun od společnosti Elektrárny Opatovice (EOP) a.s.

Velkokapacitní centrifuga za více než milion korun nahradila původní přístroj, který již dosloužil. Nový přístroj urychlí úpravu odebrané krve na jednotlivé transfuzní přípravky.

„Nová centrifuga umožní vložení 16 vaků odebrané krve, což je o čtyři více než byla kapacita předchozího přístroje,“ uvedl primář Transfuzního oddělení FN HK MUDr. Vít Řeháček. Plná krev se v centrifuze odstředivou silou rozdělí během půl hodiny na jednotlivé složky, tedy červené krvinky, plazmu a krevní destičky, které se používají pro léčbu pacientů FN HK

Společnost EOP projekty ve zdravotnictví, sociální oblasti, vzdělávání či kultuře podporuje v regionu Královéhradecka, Pardubicka a Chrudimska dlouhodobě v rámci svého firemního dárcovství. Ročně na tyto projekty rozdělí finanční prostředky zhruba za šest milionů korun. „Těší nás, že naše podpora pomáhá lidem v regionu, kde působíme a budeme se snažit, aby podpora pokračovala i v dalších letech,“ uvedl předseda představenstva EOP a.s. Ing. Václav Pašek, Ph.D.

EOP například v roce 2017 podpořila pořízení lůžek na JIP Neurochirurgické kliniky FN HK, o rok dříve to byl dar na pořízení vzduchotechnické jednotky pro Dětskou kliniku FN HK. „Díky darům od EOP i dalších donátorů se snažíme především zlepšovat podmínky pro pacienty hospitalizované v nemocnici. Velmi cenná je pro nás především dlouhodobá spolupráce v této oblasti,“ uvedl ředitel FN HK prof.
MUDr. Vladimír Palička CSc., dr. h. c.

Bližší informace o projektu firemního dárcovství společnosti EOP je možné najít na https://www.eop.cz/firemni-darcovstvi, více informací o FN HK je na webu https://www.fnhk.cz

[ABTM id=18133]

+ zdroj: https://www.fnhk.cz/o-fakultni-nemocnici/pro-media/tiskove-zpravy 

Facebook fotogalerie FN HK 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: