PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Tři body pro sparťanky

3 min read

Sparťanky po návratu z Islandu čekalo utkání se Slováckem, ve kterém vyhrály 5:1, prosadily se Bertholdová, Martínková L., Burkenroad a dvakrát Baucom. 

V základní sestavě poprvé nastoupila Kyperčanka Christiana Solomou, která už ve středu odehrála část druhého poločasu utkání Ligy mistryň, kdy střídala Nepokojovou. 

„Je to jiný styl hry, než na Kypru, takže se musím s týmem ještě sžít. Nastoupila jsem už v Lize mistryň, ale tentokrát jsem byla mnohem klidnější,” říká ke své premiéře v české lize Solomou. 

Začátek prvního poločasu byl pro Spartu velmi pomalý, na hráčkách byla vidět únava po náročném utkání s Breidablikem. První brankou, kterou vsítila kapitánka Bertholdová, se ale tempo zrychlilo. Zanedlouho tak padl i druhý gól, tentokrát se z hlavičky prosadila Lucie Martínková. 

Hráčky si udržely tempo i po poločase a nastoupily na Slovácko rázně a sebevědomě. V 67. minutě skórovala Baucom. V 76. minutě se ale dostalo do šance Slovácko, když sparťanky potrestalo za nepozornost a Molková tak snížila náskok Sparty na dva góly. Sparťanky ale nelenily a hned v 80. minutě Slovácku gól oplatila Burkenroad. V 82. minutě se znova prosadila Baucom.  

Utkání hodnotí trenér Bartalský: „Byla na nás vidět únava po návratu z Ligy mistryň, nemůžeme se na to ale vymlouvat a musíme podávat plnohodnotné výkony i v lize. Trvalo nám déle, než jsme se rozeběhli, ale dosáhli jsme tříbodového výsledku a jsme spokojeni.” 

„Od začátku do konce jsme měly hru ve své režii a byla jen otázka času, kdy se nám podaří střelit gól,” dodává kapitánka Bertholdová.

1.liga žen

AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko 5:1 (2:0)

Branky: 35’ Bertholdová, 43’ Martínková L., 67’ 82’ Baucom, 80’ Burkenroad – 75’ Molková

ŽK: 23’ Burkenroad, 53’ Bertholdová, 58’ Pochmanová, 66’ Baucom

Sparta: Dorsey – Odehnalová (71’ Kotrčová), Bertholdová, Kavalová – Ringelová (64’ Matoušková), Pleuler (71’ Simpson), Sonntágová (46’ Pochmanová), Martínková L., Solomou – Burkenroad, Křivská (46’ Baucom) 

Slovácko: Růžičková – Saager (57’ Molková), Klímová, Waltrová (57’ Shugarts), Strožková (71’ Pěčková), Janíková, Bielikova, Krejčířová, Stařinská (81’ Šenkeříková), Sedláčková (71’ Příkaská)

zdroj: https://sparta.cz/cs/clanek/tri-body-pro-spartanky-35837

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: