PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

V 19. kole Tipsport extraligy podlehl v ČPP Aréně Mountfield HK týmu HC Oceláři Třinec 1:4

3 min read

Ani ve sváteční 17. listopad si nenechalo 4219 fanoušků ujít zápas domácích hradeckých lvů proti Ocelářům z Třince. Ač hradečtí hokejisté během zápasu hráli velmi aktivně, tak se bohužel na jejich hokejky lepila smůla.

1. třetina

První gól v prvém dějství padá v čase 05:25 z třineckých hokejek a to v jejich početní výhodě. Třinečtí vytvořili před brankou Marka Mazance pořádný závar a ač se Markovi Mazancovi jednu střelu podařilo vyrazit, na následnou dorážku Michala Kovřčíka již bohužel nestačil a stav utkání byl 0:1. Hradečtí se po té pouštěli do většího tlaku na soupeře, skvělou šanci na skórování měl Filip Pavlík, ale ač se značnými obtížemi, tak se podařilo hostujícímu gólmanovi Petru Kváčovi tuto střelu vyrazit. Druhý gól z třineckých hokejek padl doslova několik málo vteřin před ukončením první třetiny a to v čase 19:46, kdy Michal Kovařčík skvěle načasoval přihrávku na svého bratra Ondřeje Kovařčíka a ten výbornou bratrskou akci úspěšně zakončil. Stav utkání 0:2

2. třetina

přinesla ve svém úvodu hru 4 na 4. Po jejím ukončení pokračoval tlak hradeckých lvů do útočného pásma a tlak přinesl úspěch v čase 30:29, kdy na 1:2 snížil Petr Koukal, který dostal doslova nikým nestřežen přihrávku od Rudolfa Červeného a z bezprostřední blízkosti zakončil. Třinečtí po inkasovaném góle zvýšili také svou aktivitu a zanedlouho v čase 32:12 zvyšují stav utkání ve svůj prospěch na 1:3. Patrik Hrehorčák doslova ujel hradeckým obráncům a samostatný únik proměnil úspěšně za záda smutného Marka Mazance. Hradečtí se snažili s výsledkem něco udělat o čemž svědčí například akce v čase 37:13, kdy Mislav Rosandič místo střely vyslal šikovnou přihrávku na Kevina Klímu a ten svižnou střelou bohužel napálil jen beton Petra Kváči.

3. třetina

Od počátku posledního dějství byli hradečtí hokejisté pod velkým tlakem třineckých. V čase 45:17 však dostal dvouminutový trest hostující gólman Petr Kváča za zdržování hry, neboť záměrně posunul branku, trest za něj odpykával Matěj Stránský. Během přesilovky v čase 46:49 měli hradečtí lvi skvělou možnost ke skórování, neboť naprosto nestřežený Oskars Cibulskis od modré čáry ostře vypálil, bohužel však  jen do tyčky branky. A tak nakonec poslední gól v  utkání vsítili třinečtí a to v čase 55:08, kdy po krásné akci skóroval Michal Kovařčík. Stav utkání byl a zůstal 1:4.

Nutno dodat, že si třinečtí výhru zasloužili ač hradečtí lvi vzdorovali a bojovali, což nám svými slovy potvrdil i střelec jediného gólu Mountfieldu HK Petr Koukal a hostující trenér Václav Varaďa při tiskové konferenci pochválil bratry Kovařčíkovi za jejich skvělý výkon.

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_HC_Ocelari_Trinec_1_4/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: