PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

V posledním přípravném zápase před zahájením extraligy ledního hokeje podlehl Mountfield HK těsně německému Eisbären Berlin 1:2

5 min read

Před samotným zahájením zápasu převzal slavnostně generální manažer Aleš Kmoníček ke svým 50.tým narozeninám dres domácího klubu s číslem 50, celý stadión mu aplaudoval a přál hodně zdraví.  Po státních hymnách pak přišel samotný zápas, který přinesl pohledný a  bojovný hokej s velkým množstvím šancí na obou stranách. 

Před  samotným zápasem se nám podařilo oslovit asistenta trenéra Eisbären Berlin Craiga Streu s prosbou o krátký rozhovor.

Jak se těšíte na dnešní zápas a s čím do něj jdete?

Do Hradce Králové se vždy velice rádi vracíme a je to náš oblíbený soupeř pro přátelské zápasy. Jedná se o velmi kvalitní tým a  my musíme hrát s respektem, ale také zároveň čekat na chyby domácích a pokud možno je trestat. Je to pro nás velice kvalitní prověrka před zahájením naší soutěže DEL. Začínat budeme na domácím ledě 13. září proti Wolfsburgu.

S číslem 88 jsme oslovili také Jamese Shepparda.

Jak se těšíte na dnešní zápas? A jaký styl můžeme od vašeho týmu očekávat?

Tak určitě jsem rád opět v Česku. Mountfield HK má kvalitní tým a pro nás je to velmi  vyrovnaný soupeř pro přátelské a přípravné utkání. Také vím, že jsou tady skvělí fanoušci, kteří doslova celý zápas ženou tým za vítězstvím. Náš cíl je ofenzivní hokej a určitě se pokusit vyhrát!

 

1.třetina

Mezi nejzajímavější momenty patřila například v čase 02:48 situace kdy se po vhazování zmocnili puku domácí a po té samostatným únikem se pokusil Radovan Pavlík o bekhendový blafák, ten mu však na brankáře Sebastiana Dahma nevyšel, ale byl to první moment kdy diváci vyhrkli nadšením. Hosté si zahráli jednu přesilovou hru a to díky faulu Filipa Pavlíka, ale úspěch z ní nevytěžili. První  třetina gól nepřinesla, ale nebyla nouze o bojovný hokej.

2.třetina

Hradečtí hodně tlačili na soupeře a v čase 25:02 Lukáš Cingel nadvakrát ohrozil hostujícího brankáře nejprve tvrdou střelou od modré čáry a pak další střelou z mezikruží, ale berlínský brankář úspěšně vzdoroval. Další velká šance na sebe nenechala čekat a v čase 25:50 Matěj Paulovič pálil podle vzoru předchozí situace od modré a snažil se dorážet Aleš Jergl, ale bohužel i v hokeji rozhodují centimetry a tak se dál Sebastian Dahm z Eisbären Berlin mohl pyšnit čistým kontem. V čase 27:19 však všemu bylo jinak a hala jásá nad prvním hradeckým úspěchem o který se postaral Tomáš Vincour, který  nastřelil hostujícího hráče, od kterého se smolně odrazil puk do branky, Hradec Králové vedl 1:0. Vzápětí byla po vyloučení na obou stranách vidět hra 4 na 4. Další pěknou akci přináší čas 30:20 kdy po úniku tří hradeckých hráčů svou střelou trefil Matěj Chalupa z boku tyčku branky, po té přečíslili hosté a Florian Busch se snažil dorážet puk do brány, ale narazil na pozorné betony Marka Mazance. Štěstí se na berlínské hráče usmálo v čase 37:48, kdy Pierre-Cédric Labrie sice nepřesně trefil puk v mezikruží před hradeckým brankářem, ale několik tečí hokejek se postaralo o to, že puk skončil za Markem Mazancem a  stav utkání se srovnal na  1:1.  To byl poslední zásadní moment druhé třetiny.

 

 

3. třetina 

Úvod třetí třetiny přináší přesilovku pro hosty, za faul zezadu jde na trestnou lavici Tomáš Vincour, hosté přesilovku nevyužívají, po jejím skončení dokonce faulují a hradečtí jdou nyní sami do přesilovky. Bohužel ač v početní převaze, tak dostávají v čase 43:38 gól, po akci kdy po chybě Adama Kubíka se kotouče ujal Maxim Lapierre, který zavěsil puk do horního růžku branky, hosté se tak ujímají vedení 2:1. Najednou se se šancemi roztrhl pytel. Dvakrát za sebou hradečtí útočili,ale jak Lukáš  Cingel, tak po té v další situaci Jordann Perret neskórují. Hradečtí bojují, ale bohužel se svou obranou hrou dostávají opět do oslabení, paradoxně v něm v čase 48:03 mohl skórovat Radek Pilař, který se sám dostal před hostujícího brankáře, ten jej ale fantasticky vychytal. Dvě pěkné akce předvedl také německý tým, kdy v čase 51:23 vyhráli hosté po vhazování puk a Louis-Marc Aubry  sám jel na Marka Mazance, který jeho bekhendový pokus o zakončení vychytal. Hradečtí chtěli za každou cenu vyrovnat a tak se v čase 58:00 posadil na střídačku domácí gólman a hradečtí šli do přečíslení. V čase 58:46 mohli domácí inkasovat do prázdné brány, ale Austin Ortega minul. Pak již čas doběhl a po šedesáti minutách hry skončil poslední přípravný zápas ve prospěch hostí.

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_Eisbaren_Berlin_1_2/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: