PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

V Praze budou na jaře koncertovat dvě kapely nominované na prestižní hudební cenu Grammy

3 min read

Příští týden budou vyhlášeny 62. výroční hudební ceny Grammy. Mezi nominovanými jsou hned dvě kapely, které budou krátce po sobě koncertovat v Praze. V rámci koncertní série Prague International Bluenight přijedou Southern Avenue a Larkin Poe.

Obě kapely jsou na nominační listině kategorie Best Contemporary Blues Album (nejlepší album současného blues). Southern Avenue se o cenu uchází s albem „Keep On“, Larkin Poe s albem Venom & Faith.

Memphiská pětice Southern Avenue za svou krátkou hudební kariéru dosáhla značného úspěchu. Jejich debutové album z roku 2017 Southern Avenue získalo ocenění Blues Music Award za Nejlepšího nového umělce/album. A hned jejich další album „Keep On“ z loňského roku, které ještě více rozšiřuje jejich osobitou hudební vizi, se uchází o prestižní cenu Grammy. Southern Avenue se poprvé představili na české hudební scéně na prestižním festivalu Blues Alive v roce 2018. Letos je uvidíte v pražském Paláci Akropolis 21. dubna.

Videoklip k singlu z alba Keep On je k vidění zde:

Další mladou kapelou, která se uchází o letošní ocenění Grammy v kategorii současného blues, je sesterské duo z Nashvillu Larkin Poe. Jejich čtvrté studiové album Venom & Faith vyšlo v závěru roku 2018 a bylo velice vřele přijato hudebními kritiky i fanoušky. Larkin Poe poprvé koncertovali v Praze loni v březnu, a to s velikým úspěchem. Letos se představí 25. května na pódiu hudebního klubu Lucerna Music Bar. V polovině prosince kapela zveřejnila nový videoklip ke skladbě Mississippi, na který se můžete podívat zde:

Vítězové 62. výročních cen GRAMMY Awards® budou vyhlášeni v Staples Center v Los Angeles v neděli 26. ledna 2020.

Vstupenky na koncert Southern Avenue jsou k dispozici zde: https://goout.net/cs/koncerty/southern-avenue/jdgcf/+wfwuo/

Vstupenky na koncert Larkin Poe zde: https://goout.net/cs/koncerty/prague-international-bluenight-larkin-poe/cnyve/+eipfo/

Soupis koncertů série Prague International Bluenight v roce 2020:

Vice informací na www.livermusic.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: