PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

V úterý 17. září proběhla v zasedací místnosti KD Střelnice v Hradci Králové beseda s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem

4 min read

Moderátorem besedy byl Jaroslav Špaček (Královéhradecký člen předsednictva ČSSD), který v 17 hodin uvítal zaplněný malý zasedací sál a hned požádal o slovo Jana Hamáčka a také hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána.

Jan Hamáček návštěvníky besedy vřele přivítal a sdělil, že děkuje za tak velký zájem o besedu a dále pokračoval „Snažím se nejen já, ale i ostatní představitelé strany jezdit po všech čtrnácti regionech a setkávat se co nejvíce se všemi lidmi a naslouchat jejich prosbám, názorům i zpětným vazbám na různé politické dění. Dnes jsem k vám přijel z Náchoda, kde jsem se zúčastnil akce „Den čisté mobility a chytré energetiky pro Královéhradecký kraj“, zajímal jsem se o  několik komplexních technických možností čisté mobility a chytré energetiky spojených s úsporami finančních prostředků a také jaké jsou možnosti ochrany životního prostředí konkrétně v Náchodě“, dále pokračoval „Jsem rád, že se nám aktuálně podařilo jako sociální demokracii prosadit, aby se platy ve veřejné sféře zvedly všem o stejnou částku 1500 Kč. Zvýšení o pevnou částku pocítí nejvíce zaměstnanci s nejnižšími příjmy, jako jsou například kuchařky ve školách, uklízečky nebo uvaděčky v divadlech apod. Když sedím tady vedle hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána, tak samozřejmě vím, že tento kraj má pod jeho vedením  výborné výsledky, ať co se týče nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a boj za ní, podporu profesionálních hasičů i sborů dobrovolných hasičů, podpora a boj za kvalitu sociálních služeb, školství a mnohé další věci, na kterých se samozřejmě intenzivně pracuje.“ dodal.

Slova se pak ujal Jiří Štěpán Děkuji, že Jan Hamáček mezi nás přijel, a také za jeho slova k našemu kraji a naší práci. Vím, že vždy je co řešit a na čem pracovat. Některá témata Jan Hamáček již zmínil, pravdou je že v širokém spektru intenzivně pracujeme na všech věcech, které lidí pálí a je potřeba je řešit, ať to je již zmiňovaná nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a například její projektová dokumentace na její dostavbu, nebo sociální situace v našem kraji, kterou jsme mimochodem minulý týden řešili s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, které byla například představena krajská koncepce střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb, také mohu zmínit, že Královéhradecký kraj například rozšíří pobytové sociální služby pro seniory o 48 lůžek v areálu bývalé opočenské nemocnice. Dále už jen ve stručnosti je pro nás důležitá také podpora geoparků Český ráj a  Broumovsko, řešení kůrovcové kalamity, nemohu také opomenout že se připravujeme na vyhlášení dalších výzev v programu IROP určených na zvýšení regionální mobility.“

Pak již patřil čas dotazům návštěvníkům besedy.

Například je zajímala dlouhodobá vize sociální demokracie, investiční pobídky, kvalita ovzduší nejen ohledně lokálního topení, výstavba dálnic, obchvaty měst, digitální technologie a dokonce i kamerové systémy na bázi umělé inteligence.

Jan Hamáček se snažil na veškeré dotazy zodpovídat věcně a ve svých odpovědích, samozřejmě neskrýval také to, že některé věci k řešení jsou velmi problematické a stojí ta tím také určité politikum. Se svou extravertností se také nebál kritiky i některých chyb a  nedostatků v sociální demokracii s ohledem na minulost i součastnosti, toto návštěvníci pozitivně kvitovali, že zaznívají reálná slova skutečnosti a nejen líbivá politika.

Z řad návštěvníků také zazněla pochvala kvalitu webu ČSSD a sociálních sítí. Lidé nejen věnovali svá slova Janu Hamáčkovi, ale také oceňovali přínosnou práci hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána, zazněl také názor, že oslovuje čím dál tím více mladých lidí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: