PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Ve 24. kole Tipsport extraligy ledního hokeje porazil Hradec Králové tým Olomouce 2:1

3 min read

První adventní neděle patřila v ČPP aréně také hokeji. Mountfield HK v tomto utkání narazil na kvalitně pracující obranu HC Olomouc, nakonec jí však zdolal a celý zápas rozhodl skvělým samostatným únikem Matěj Chalupa, což potěšilo 4007 přihlížejících fanoušků.

  1. třetina

Přinesla tři přesilové hry pro hradecké hráče, ale bohužel ani jedna z početních výhod nebyla využita. Nicméně o zajímavé momenty nebyla nouze jako například v čase 07:38, kdy Jordann Perret dostal rychlou přihrávku z pravé části kluziště, ale byl bohužel velice blízko hostujícího gólmana Jana Lukáše a tak se mu ho nepodařilo překonat. Další zajímavou akci si připravili domácí v čase 15:46, kdy hned po vhazování Tomáš Vincour vypálil na Jana Lukáše, ale ten byl v olomoucké brance opět dobře připraven a  šanci zlikvidoval.

  1. Třetina

Pěknou akci předvedli v čase 25:30 olomoučtí hráči, když Lukáš Klimek z pravého mezikruží razantně vypálil, Marek Mazanec díky svého blesku rychlému přesunu v brance tuto šanci zlikvidoval. První gól v utkání padl z olomouckých hokejek v čase 31:45, kdy Martin Vyrůbalík poslal kotouč chytře od modré čáry těsně před Marka Mazance, kde jej zpracoval Petr Kolouch a vsítil úspěšně gól. Okamžitě po inkasovaném gólu šli hradečtí hokejisté do ofenzívy a ta přinesla úspěch v čase 35:31, kdy Filip Pavlík ostře vystřelil od modré čáry a puk šikovně tečoval těsně před Janem Lukášem Rudolf Červený, stav utkání tak byl 1:1. Tímto gólem byl také příděl branek pro tuto třetinu vyčerpán.

  1. Třetina

Přinesla v čase 43:35 gól z čepelí hradeckých hokejek, když fantasticky unikl Matěj Chalupa a předvedl skvělou kličku do bekhendu proti které byl hostující gólman bezmocný. Stav utkání byl 2:1 a tak také již do konce zápasu zůstal. Za zmínku stojí v čase 57:06 oddechový čas pro tým Olomouce, kdy se hlavní trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko rozhodli odvolat  svého brankáře a zkusit tak v početní výhodě stav utkání vyrovnat. Olomoučtí opravdu značně tlačili na hradeckou obranu i Marka Mazance, ale nepodařilo se jim na ně vyzrát, naopak sami hradečtí mohli několikrát uklidit puk do prázdné olomoucké branky, což se bohužel nepodařilo.

Zápas tak skončil úspěchem hradeckých hokejek a nám se po oslavách vítězství s fanoušky svěřil střelec vítězného gólu Matěj Chalupa se svými pocity. „Určitě jsem moc rád za to, že se nám  podařilo opět vyhrát a získat tak potřebné body do tabulky a dobrý pocit do hráčské kabiny. Nyní se musíme soustředit a  kvalitně připravit na úterní utkání Champions Hockey League, kdy u nás ve čtvrtfinále v této soutěže přivítáme švýcarský EV Zug“.

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_HC_Olomouc_2_1/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: