PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Ve 38. kole Tipsport extraligy porazili hradečtí lvi zlínské berany 4:2

4 min read

Hokejovou podívanou domácího Mountfieldu HK proti PSG Berani Zlín si nenechalo ujít 4517 diváků, kteří viděli nejprve rozpačitý výkon domácích v 1. třetině, pak velmi povedenou 2. třetinu a bonbónek si pro ně nachystal gólem na 4:2 do prázdné branky v závěru utkání Radek Smoleňák. Po zápase nám poskytl rozhovor velmi příjemný a vstřícný obránce domácích Oskars Cibulskis, který je také úspěšný reprezentant Lotyšska.

1.třetina

nepřinesla pro diváky příliš atraktivní podívanou, ale i přesto stojí za zmínku akce domácích v čase 07:48, kdy Kevin Klíma skvělou zadovkou našel čepel hokejky Radovana Pavlíka a zlínský gólman  Libor Kašík měl co dělat aby zůstal stav skóre nezměněn. První gól v utkání padá v čase 10:54 ze zlínských hokejek a to když Antonín Honejsek využil chybu domácích obránců a téměř sám pádil na Marka Mazance a úspěšně zakončil. Stav utkání 0:1. Po vstřeleném gólu začali berani ze Zlína vystrkovat velmi razantně své rohy v útočném pásmu, o čemž svědčila například akce v čase  17:21, kdy si šikovně těsně před Marka Mazance najel Tomáš Žižka a snažil se tečovat kotouč z pěkného nahození Zdeňka Okála, naštěstí se mu to nepodařilo a stav utkání zůstal nezměněn. A ač měli zlínští berani více ze hry v první třetině, tak gól již nepadl a do šaten odcházeli oba týmy s výsledkem 0:1.

2.třetina

Hradečtí lvi v čase 23:27 vyrovnávají skóre zápasu na 1:1, Michal Dragoun zachytil nepřesnou rozehrávku čepelí Zlína a poslal šikovnou přihrávku na výborně uvolňujícího se Aleše Jergla, který blafákem mezi betony překonal Libora Kašíka. Hned je v ČPP aréně lepší nálada a fanoušci odměňují tuto pěknou akci dlouhým potleskem. Bohužel v čase 25:04 obracejí zlínští stav utkání na svou stanu (1:2), když předvedli pěknou kombinaci, kterou zakončil Pavel Sedláček. Lvi po inkasované brance vystrčili své drápy a pustili se houževnatě do boje, v čase 27:23 srovnávají stav utkání na 2:2, když si na středu kluziště pro sebe uzmul puk Radovan Pavlík a nekompromisně překonal Libora Kašíka. Další gól z hradeckých hokejek padá v čase 35:43, když Radim Šalda vyslal dělovku na hostujícího gólmana, který nemohl nijak reagovat. Za stavu 3:2 se odcházelo na přestávku do kabin.

3.třetina

V čase 42:43 dostává zlínský Jakub Ferenc dvouminutový trest za hru vysokou holí. Hradečtí lvi početní výhody využívají v čase 43:07, hlavní trenér Zlína Robert Svoboda je však nespokojen a domnívá se, že gól byl vsítěn při nedovoleném bránění, což jdou konzultovat rozhodčí s videorozhodčím na základě využití tzv trenérské výzvy. Domněnka zlínského trenéra se potvrdila a gól neplatí ač jsou hradečtí fanoušci jiného názoru. Zlínští začali trochu ztrácet nervy, a hradečtí měli k dispozici téměř hned po sobě  dvě přesilové hry, bohužel bez gólového využití. V čase 59:06 zkouší zlínští berani hru bez brankáře s početní výhodou, tento tah se jim však nevydařil, neboť v čase 59:45 dává třešničku na pomyslný dort hradeckého vítězství gólem Radek Smoleňák, když na modré čáře připravil o puk zlínské berany a doslova dovezl puk do prázdné branky. Stav utkání 4:2. Hradečtí hokejisté si právem užívají fanouškovské ovace a děkují za podporu.

Po zápase si na nás udělal velký časový prostor obránce Mountfieldu HK Oskars Cibulskis.

Oskare jak hodnotíte dnešní zápas?

V tabulce nejsme na takové pozici jakou bychom chtěli, určitě chceme a potřebujeme nyní vyhrát co nejvíce zápasů. Jsem rád, že jsme dnes vyhráli, ale pochopitelně hned je nutné se soustředit na nejbližší zápas.

Jak se těšíte na finále Champions Hockey League proti švédskému týmu Frölunda Indians?

Moc se těším, je to opravdu velká událost nejen pro mě, ale pochopitelně pro fanoušky a celý náš klub. Nemyslím na nic jiného, než na to, abychom předvedli výborný hokej a abychom toto finále vyhráli!