PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Ve čtvrtfinálovém utkáním Hokejové ligy mistrů se v ČPP aréně Mounftield HK rozešel se švýcarským EV Zug smírně 1:1

3 min read

Čtvrtfinále Hokejové ligy mistrů v úterý 3. prosince přineslo pohledný hokej  a skvělé zákroky gólmanů na obou stranách, proto jistě nebylo náhodou, že oba gólmani Marek Mazanec a Luca Hollenstein byli vyhlášeni nejlepšími hráči utkání. Škoda jen, že utkání navštívilo pouze 2503 diváků.

1.třetina

První gól v utkání padá poměrně rychle a to v čase 04:48 ze švýcarských hokejek, kdy Daria Simion ujel hradeckým obráncům a bekhendovým blafákem překonal Marka Mazance. Mezi zajímavé akce prvého dějství patřila akce domácích v čase 08:01, kdy Daniel Rákos ujížděl sám na Luca Hollensteina, ale bohužel se mu nepodařilo gólově prosadit. V čase 19:00 předvedl pěknou akci Oscar Lindberg, který se dostal do úniku, ale byl až příliš blízko Marka Mazance, aby mohl úspěšně zakončit.

2. třetina

Hned od úvodu druhé části hry se hradečtí pouštěli do značné ofenzívy, ale jak akce v čase 25:00 Lukáše Cingela, kdy přes překonání obránců se snažil prodrat puk pod Luca Hollensteina, tak například další akce v čase 31:28, kdy Radim Šalda vystřelil prudkou ránu na hostujícího gólmana neskončily bohužel gólovým úspěchem.

3. třetina

přinesla v čase 44:07 gól z hradeckých hokejek, po akci, kdy v přesilové hře vystřelil ostře Filip Pavlík, ale tuto ránu se podařilo hostujícímu gólmanovi vyrazit téměř přesně před kapitána Radka Smoleňáka, ten však dorážku minul, ale rychle dojíždějící Tomáš Vincour šikovně puk doklepl do branky EV Zug. Rázem byla nálada na straně hradeckých hráčů a fanoušků velmi pozitivní. Po vyrovnávacím gólu přišel velký tlak domácích, ale bohužel se například akce v čase 44:20, po ostré střele Jordanna Perreta a následné dorážce Aleše Jergla nepodařila proměnit v gólový úspěch. Zápas tak skončil smírnou remízou 1:1.

Po zápase nám řekl Daniel Rákos : „Myslím si, že dnešní zápas ukázal dobrý a kvalitní hokej z obou stran. Velmi mě překvapil svou kvalitou devatenáctiletý gólman Luca Hollenstein. Náš tým si vytvořil mnoho pěkných a kvalitních šancí, bohužel se nám je nepodařilo prosadit a na tom musíme ještě hodně zapracovat, zejména na tlaku přímo před hostující brankou„.

Fotogalerie: https://www.facebook.com/martin.fletcher.589/media_set?set=a.10215212931612903&type=3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: