PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Ve skvělé hokejové podívané porazil Mountfiled HK HC Spartu Praha 4:2

3 min read

V pátek 27. září zažilo 5407 diváků V ČPP Aréně skvělou hokejovou podívanou v atraktivní duelu Mountfield HK : HC Sparta Praha. Atmosféra 5. kola Tipsport Extraligy byla fantastická o což se postarali jak domácí fanoušci, tak hojná skupina sparťanských fanoušků.

  1. Třetina

sice gól nepřinesla, ale hokej se hrál v rychlém tempu a téměř bez přerušení. Mezi zajímavé momenty prvního dějství můžeme zmínit například situaci v čase 04:09, kdy měla Sparta opravdu velkou příležitost skórovat, neboť Jan Buchtele vystřelil ostře na lapačku Marka Mazance, ale ta byla připravena. Domácí měli skvělou šanci v čase 10:50, kdy Aleš Jergl, zkusil svou střelu, ale ani hostující gólman Jakub Sedláček nebyl překonán.

  1. Třetina

přinesla v čase 25:00 přesilovou hru pro Mountfield HK, neboť byl sparťanský Jan Košťálek vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění a nabídnutou šanci v přečíslení hradečtí využili v čase 25:41, kdy kapitán Radek Smoleňák překonal po vyhraném vhazovaní hradeckými hokejisty bekhendem Jakuba Sedláčka. Sparta se po inkasovaném gólu snažila tlačit, ale ani šance v čase 27:22 Michala Řepíka po jeho tvrdé střele mimo branku a v čase 36:27 Jana Košťálka nevedly k překonání domácí branky. V čase 37:11 se sparťanští hráči srovnání zápasu dočkali a to, když vsítil gól Miroslav Forman. Stav druhé třetiny tak byl smírný 1:1.

  1. Třetina

přinesla 4 góly a opět skvělý hokej. V čase 47:53 hradečtí skórují, Radovan Pavlík forhendovým blafákem překonal hostujícího brankáře, hala bouří – stav 2:1 pro domácí. Další gól přichází v čase 50:55, Mountfield HK zvyšuje na 3:1 a to po akci, kdy Jordann Perret šikovně obral o puk sparťanského obránce a  po té svůj sólový únik úspěšně zakončil. Hala je v naprosté euforii, prostě skvělá atmosféra pro skvělý hokej. Sparťané však nechtěli utkání v žádném případě vzdát a snažili se hrát velmi aktivně a v čase 53:13 tuto aktivitu zužitkovávají gólem a snižují stav utkání na 3:2. Gól vsítil Vladimír Růžička. V čase 58:39 si hlavní trenér pražské Sparty Uwe Krupp, po poradě se svými asistenty Jaroslavem Nedvědem a Petrem Přikrylem bere oddechový čas. Sparta šla do jasného záměru hry bez brankáře s výhodou přečíslení, tato taktika však sparťanskému trenérovi nevyšla a v čase 59:24 od poloviny kluziště dává gól hradecký kapitán Radek Smoleňák. Konec utkání přináší stav 4:2.

Všichni fanoušci jsou na nohou a se svým týmem Mountfieldu HK si užívají oslavu zaslouženého vítězství.

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_HC_Sparta_Praha_4_2/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: