• Po. Kvě 10th, 2021

PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Ve vybraných okrscích Volgogradu se instalují projekční přechody pro chodce

ByFletcher Martin

Dub 5, 2021

Ve Volgogradu (Rusko) plánované práce, na zlepšení bezpečného provozu stále pokračují. V okrsku Rudnya byl udělán první projekční přechod pro chodce, který na rozdíl od klasického bílého značení osvětluje speciální laserový projektor. Přináší to takový efekt, že zebra a chodci jsou vidět z velké z dálky, zejména za snížené viditelnosti.

Volgogradský regionální výbor pro dopravu a silniční zařízení plánuje do konce roku instalovat toto bezpečnostní projekční zařízení v okrscích Kamyshinsky, Sredneakhtubinsky, Novonikolaevsky, Nekhaevsky, Kotovsky, Ilovlinsky a Danilovsky. Na základě výsledků účinnosti tohoto laserového projektoru bude provedena analýza, kde by se mohlo toto zařízení používat na křižovatkách.

Je důležité zmínit, že od roku 2014 dosáhl Volgogradský region významného pokroku při řešení úkolů modernizace silniční sítí, což si vytýčil guvernérem Andrej Bočarov. Díky zavedení mnoha bezpečnostních prvků, se podařilo například zabezpečit 136 míst, kde docházelo k častým dopravním nehodám, pokračuje také implementace inteligentního dopravního systému. Došlo také k opravám a výstavbě dálnic v celkovém rozsahu 2,4 kilometrů.

zdroj: http://www.volgograd.ru

Fletcher Martin

Pracuji pro NovinyKraje.cz a spolupracuji s Orlicky.net, iDnes a Českou televizí. Snažím se přinášet informace z kultury, sportu, politiky, sociální oblasti, školství a dalších oblastí.