PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Vedení kraje podpořilo výstavbu infekční kliniky hradecké fakultní nemocnice

2 min read

Rada Královéhradeckého kraje vyjádřila souhlas Fakultní nemocnici Hradec Králové k zahájení investiční akce na výstavbu nového pavilonu kliniky infekčních nemocí. V regionu obdobné zařízení chybí a stav současné infekční kliniky je nevyhovující. Nemocnice předpokládá, že novou kliniku zprovozní v roce 2025. O podpoře kraje budou jednat ještě zastupitelé.

Královéhradecký kraj obdržel žádost Fakultní nemocnice Hradec Králové o vyjádření souhlasu k zahájení investiční akce na výstavbu nové budovy infekční kliniky v areálu nemocnice.

„Fakultní nemocnice Hradec Králové musí projekt na výstavbu nové kliniky zaregistrovat na ministerstvu zdravotnictví a k tomu potřebuje souhlas regionu, ve kterém působí. Nová infekční klinika není v konfliktu s aktualizovanou koncepcí zdravotnictví Královéhradeckého kraje, a kraj proto její výstavbu podporuje, uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Výstavbu nové budovy kliniky infekčních nemocí za více jak 600 milionů korun by mělo financovat ministerstvo zdravotnictví.

Klinika infekčních nemocí je v současnosti jediné lůžkové infekční pracoviště v Královéhradeckém kraji a v rámci zdravotní péče je nezastupitelná. Zajišťuje hospitalizaci nemocných s přenosnými chorobami, u kterých izolaci nařizuje zákon, a v případě potřeby poskytuje péči i pro pacienty ze sousedního Pardubického kraje, doplnil náměstek Cabicar.

Současná budova infekční kliniky vznikla ve 30. letech minulého století a je technicky ale i morálně zastaralá. Podle vedení nemocnice nevyhovuje ani energetickým požadavkům. Nová klinika zajistí komplexní nemocniční i ambulantní péči o nemocné s infekčními chorobami včetně intenzivní péče nejen pro pacienty celého Královéhradeckého kraje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: