• So. Dub 10th, 2021

PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Votroci v první přípravě podlehli Plzni

ByFletcher Martin

Led 10, 2021

V prvním utkání zimní přípravy Votroci včera změřili síly s Viktorií Plzeň, které duel v Luční ulici sloužil jako generálka na jarní část nejvyšší soutěže. Západočeši zvítězili 5:2, hradecké góly si připsali Pavel Dvořák z penalty a Filip Novotný.

Celý zápas se nesl v relativně podobném duchu – Plzeň držela míč, útočila, Votroci se bránili. Rozdílná fáze přípravy byla znát. V 10. minutě se po centru z pravé strany vznesl ve vápně hostů nejvýš Filip Kaša a hlavičkou o zem otevřel skóre. 1:0.

Viktoria první poločas kontrolovala, nebezpečná byla hlavně po své pravé straně. Odtamtud dostal míč do hradecké šestnáctky po půlhodině David Limberský, po šanci doslova skočil Zdeněk Ondrášek a zvýšil na 2:0. Třetí trefu domácích přidal po nepovedeném odkopu hradecké obrany a kombinaci s Ondráškem Pavel Šulc. Votroci v prvním poločase zaměstnali Aleše Hrušku v plzeňské bráně výrazně jednou díky hlavičce Pavla Dvořáka, kterou gólman zastavil pohotovým skokem k tyči.

Brzy po přestávce domácí své vedení navýšili a opět v tom měl prsty aktivní Šulc, který v krkolomné pozici dotlačil míč za Ondřeje Macha.

Ve druhé půli Votroci obraz hry o něco více vyrovnali, k nebezpečné ráně se dostal Dominik Soukeník, po hodině hry domácí faulovali ve vápně Daniela Vašulína a nařízenou penaltu proměnil Dvořák. 1:4 z pohledu Hradce.

Na rozdíl dvou gólů snížil necelou čtvrthodinu před koncem Filip Novotný, který prostřelil Jindřicha Staňka po hezké akci Dennyho Samka a Jana Závišky. Domácí ale drama nepřipustili – míč, který poskakoval v hradeckém vápně, napálil do brány Lukáš Matějka a stanovil konečné skóre na 5:2.

Fletcher Martin

Pracuji pro NovinyKraje.cz a spolupracuji s Orlicky.net, iDnes a Českou televizí. Snažím se přinášet informace z kultury, sportu, politiky, sociální oblasti, školství a dalších oblastí.