• Po. Kvě 10th, 2021

PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Votroci získali Michala Reichla z Olomouce

ByFletcher Martin

Úno 9, 2021
HRADEC KRÁLOVÉ – Poslední den přestupového období se Votrokům povedlo získat posilu do brány. Ze Sigmy Olomouc přichází osmadvacetiletý Michal Reichl, který v Hradci Králové podepsal smlouvu na tři roky.

Brankářskou partu Pod Lízátky v poslední den přestupového období posílil Michal Reichl, osmadvacetiletý odchovanec Sigmy Olomouc. Brankář, který kromě jedné sezony ve Valašském Meziříčí strávil celou dosavadní kariéru na Andrově stadionu, podepsal v FC Hradec Králové smlouvu do prosince 2023.

„Michal má jako gólman něco za sebou, v Olomouci se dvakrát podílel na postupu do první ligy. Má tedy zkušenosti, které se nám na jaře budou hodit,“ říká sportovní ředitel Jiří Sabou. „V zimní přípravě se Patrik Vízek i Radim Ottmar potýkali nebo potýkají se zdravotními problémy. Vzhledem k tomu, že přestupové období končí měsíc před startem jara, museli jsme reagovat teď. Nechtěl jsem si pozdě vyčítat, že jsme něco podcenili. Věříme, že Michal mezi tyčemi zvýší konkurenci a popere se o místo jedničky.“

Reichl plnil v Olomouci v posledních letech převážně roli dvojky za veteránem Milošem Buchtou nebo členem reprezentačního kádru Alešem Mandousem. V sezoně 2014/2015 jako jednička vychytal Sigmě postup do nejvyšší soutěže, v ní se nejvýrazněji prosadil v minulém ročníku 2019/2020, kdy odchytal třináct zápasů.

zdroj: https://www.fchk.cz/clanek.asp?id=Votroci-ziskali-Michala-Reichla-z-Olomouce-3932

Fletcher Martin

Pracuji pro NovinyKraje.cz a spolupracuji s Orlicky.net, iDnes a Českou televizí. Snažím se přinášet informace z kultury, sportu, politiky, sociální oblasti, školství a dalších oblastí.