PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Jak vypadá šťastné stáří očima dětí? Osmý ročník celostátní soutěže zná své vítěze

3 min read

Vítězové již osmého ročníku celostátní výtvarné soutěže Šťastné stáří očima dětí si v úterý 3. října převzali ceny na slavnostním vyhlášení, které se konalo v prostorách bývalého klášterního refektáře opatství Emauzy v Praze. Soutěž se tradičně konala v rámci Týdne sociálních služeb a pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí.

„Těší mě, že i letos, kdy se soutěž konala už poosmé, je o ni mezi dětmi takový zájem a že přišlo tolik krásných prací,“ uvedla náměstkyně pro řízení sekce sociální a rodinné politiky Zuzana Jentschke Stőcklová.

O vítězích soutěže rozhodla odborná porota v čele s akademickým malířem Kristianem Kodetem. Vítězem kategorie do pěti let se stal Tomáš Wostl z MŠ Velechvín s obrázkem „Na procházce s dědou“. Jan Žižka ze ZUŠ Praha 8 – Kobylisy zvítězil v kategorii 6–10 let s dílem „Já a moje babička“. V kategorii 11–15 let uspěla s prací nazvanou „Šťastné stáří s vnučkou“ Tereza Kabíčková ze ZŠ a MŠ Mladá Vožice. Děti soutěžily i v kategorii fotografie, zvítězila Valentina Koutná. V kategorii dětí se zdravotním postižením vyhrál 15letý Michal Vojta ze ZŠ a MŠ J. Š. Baara v Českých Budějovicích.

V nové kategorii „Tvoříme společně“ získali první místo senioři z Domova pro seniory Zruč nad Sázavou a děti z MŠ Na Pohoří, Zruč nad Sázavou, za společné dílo „Žijeme společně“. Soutěž Šťastné stáří očima dětí má také speciální kategorii – Cenu veřejnosti. Jejími vítězi jsou děti z MŠ U Studánky a senioři z Domu s pečovatelskou službou U Studánky z Prahy 7. Jejich dílo nese název Kecky“.

„I letos byl o výtvarnou soutěž Šťastné stáří očima děti velký zájem. Lze z toho usuzovat, že pouto mezi generací dětí a seniorů existuje a my jsme rádi, že tento projekt podporuje setkávání dětí se seniory a vede děti k zamyšlení nad stářím. Díky němu vznikla také celá řada nových vazeb mezi dětmi ze škol a domovů pro seniory,“ uvedl prezident APSS ČR Jiří Horecký.

Kompletní výsledky soutěže najdete zde.

Šťastné stáří očima dětí je celorepubliková výtvarná soutěž pro předškolní děti, žáky základních škol a víceletých gymnázií v ČR ve věku do 15 let. Projekt je součástí Týdne sociálních služeb, který letos probíhá od 2. do 8. října pod záštitou MPSV.

zdroj: http://www.mpsv.cz/files/clanky/31693/TZ_Osmy_rocnik_souteze_Stastne_stari_ocima_deti_zna_sve_viteze.pdf

%d bloggers like this: