PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Využijte krátké čekací doby v Poradně pro odvykání kouření při Plicní klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové

2 min read

Lidé, kteří chtějí přestat kouřit, mohou využít služeb Poradny pro odvykání kouření při Plicní klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové. Poradna, která funguje od října 2015, je v provozu ve čtvrtek a pátek, využívat ji po objednání mohou pacienti, zaměstnanci nemocnice i široká veřejnost.

„Poradna nabízí konzultaci s odborníkem a navržení léčebného postupu, včetně využití léků, které mohou pomoci kuřákům skončit s jejich závislostí. Vyšetření v poradně pro odvykání kouření je pro všechny zdarma,“ uvedl primář Plicní kliniky FN HK MUDr. Vratislav Sedlák. Zájemci o pomoc poradny se musí předem objednat prostřednictvím telefonu 495 834 377, nebo e-mailem: stopkoureni@fnhk.cz

Vybudování poradny bylo součástí projektu Nekuřácké nemocnice, kterou se Fakultní nemocnice Hradec Králové stala od 1. května 2016. Od té doby je v celém areálu nemocnice zakázáno kouření až na několik vyhrazených míst pro kuřáky. Cílem celého projektu je omezení negativních důsledků kouření a pomoc závislým na tabáku při odvykání. Za dobu fungování poradny odborníci pomáhali několika stovkám lidí, dosavadní úspěšnost odvykání se pohybuje kolem 40 procent, což je ve srovnání s republikovými a celosvětovými statistikami dobrý výsledek.

zdroj: https://www.fnhk.cz/aktuality/vyuzijte-kratke-cekaci-doby-v-poradne-pro-odvykani

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: