PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

XVI. Mezinárodní setkání krajkářek ve Vamberku

3 min read

Celé slavnosti odstartují v pátek 28. června od 15 hodin Mezinárodní výstavou krajek v Městském klubu Sokolovna. Zde se bude konat od 16 hodin módní přehlídka Krajkářské školy Vamberk, představující originální paličkované módní kreace podtrhující ženskou krásu a eleganci. Módní přehlídku budete moci zhlédnout i v sobotu a neděli od 11 hodin. Stejně tak je možné po celý víkend navštívit v Městském klubu Sokolovna výstavu krajek.

Další módní přehlídka proběhne v pátek 28. června od 19 hodin v zahradě Muzea krajky Vamberk.

V prostorách výstavní síně Městského klubu Sokolovna a kostela svatého Prokopa bude návštěvníkům slavností představen impozantní mezinárodní projekt.

Jedná se o společnou práci téměř tisícovky krajkářek z šesti zemí Evropy. Jejich úkolem bylo vytvořit paličkované kachle, které se staly součástí mimořádného díla hrajícího paletou barev, tvarů, krajkářských technik a motivů. Výsledné dílo má 76 metrů čtverečních a řadí se k největším krajkářským pracím na světě.

V prostorách vamberecké Krajkářské školy se na výstavě „130 let krajkářské školy ve Vamberku“ zájemci seznámí s její historií i současností. Mezi vystavenými předměty nebude chybět tradiční vamberecká vláčková krajka ani současné práce dětí a dospělých z kurzů. Prostory vamberecké radnice ozdobí tylové paličkované krajky z Myjavské pahorkatiny.

Mezinárodní setkání krajkářek je také spojené s IX. Bienále české krajky, soutěžní přehlídkou současné české krajkářské tvorby. Vybrané soutěžní práce budou vystaveny ve Sportovní hale Vamberk i po skončení slavností až do 28. července.

Letošní mezinárodní krajkářské slavnosti nabízí tak jako vždy velice bohatý program, který jistě potěší mnohé návštěvníky. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: