PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Žádost o mimořádnou okamžitou pomoc jednoduše, za pár minut a on-line

2 min read

Ministerstvo práce a sociálních věcí maximálně zjednodušilo formulář žádosti o dávku mimořádné okamžité pomoci (MOP) z důvodu vážné mimořádné události spojené s COVID-19. Nový on-line formulář je uzpůsoben tak, aby jej žadatel ohrožený propadem příjmů během epidemie mohl snadno vyplnit a odeslat v průběhu několika minut.

Prostřednictvím MOP může být poskytnuta pomoc v situacích nepříznivého a mimořádného charakteru, kdy je potřeba poskytnout pomoc bezprostředně. MOP lze tedy poskytnout i z důvodu vážné mimořádné události souvislosti s vyhlášením nouzového stavu ve spojitosti s COVID-19.

O tuto jednorázovou dávku mohou tedy požádat lidé, kteří se prokazatelně ocitnou vlivem nedostatku prostředků ve finanční nouzi, a to opakovaně. Týká se to i rodičů dětí, kteří s nimi zůstanou doma na tzv. ošetřovném kvůli současné situaci kolem koronaviru.

MOP lze poskytnou na úhradu nákladů základních životních potřeb, jako jsou jídlo, nájem a energie, ošacení, hygienické potřeby, telefon či internet. Dávku naopak nelze poskytnout na úhradu léků, splátky dluhů, leasingů a hypoték nebo náklady spojené s podnikáním.

Pro účely dávky se posuzuje mimo jiné příjem všech osob ve společné domácnosti.Žádost o dávku musí být odůvodněná. Pro její rychlé vyřízení je třeba, aby byla kompletní a obsahovala všechny povinné přílohy. Úřad práce ČR může dávku poskytnout klientovi, jehož sociální a majetkové poměry mu neumožňují překonat nepříznivou situaci.

Více informací o MOP naleznete na našem webu : https://www.mpsv.cz/mop

Zjednodušený formulář žádosti je možné vyplnit a odeslat ZDE: https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-mimoradnou-okamzitou-pomoc-vazna-mimoradna-udalost-spojena-s-covid-19

zdroj: https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-mimoradnou-okamzitou-pomoc-jednoduse-za-par-minut-a-on-line

2 thoughts on “Žádost o mimořádnou okamžitou pomoc jednoduše, za pár minut a on-line

  1. DOBRÝ DEN PANI MINISTRYNĚ A CO POSTIZENE DETI DO 26.ROKU MAJI VUBEC NAROK NA NEAKOU POMOC OD STATU ANI SI NIGDO NEDOKAZE PRESTAVIT JAKOU MAJI RODICE MAJI PRACI STEMIHLE DETMA KTERY SOU OPOZDENY TERA MY MAME TEREZKU H KTERA JE OPOZDENA MA DVACET ROKU JE OPOZDENA 6. ROKU PROTO MAM PISU JESTLY VLADA TAKY NECO UDELA PRO POSTIZENE TYHLE DETI .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: