PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

ZVÍŘATA V ZOO PRAHA SI UŽÍVAJÍ SNĚHOVÉ NADÍLKY

3 min read

Tygr malajský Bulan

Návštěvníci, kteří přijdou do Zoo Praha v nejbližších dnech, mohou pozorovat nejen první mládě letošního roku, kterým je samička ovce kamerunské, ale i celou řadu dalších zvířat, jak dovádějí ve sněhu.

První stabilnější sněhová pokrývka udělala radost například takinům indickým – mohutným kopytníkům, kteří jsou zvyklí žít v drsných horských podmínkách. K dalším velice odolným zvířatům patří vlci eurasijští. Ti ani v nejchladnějším období roku nevyužívají možnosti chodit do vnitřní expozice. Stačí jim vyhrabaný mělký pelech, v němž zůstávají i přes noc. Na sněhu návštěvníci běžně uvidí například také jeleny bělohubé, které hustá srst dokonale chrání před chladem, či společenské medvídkovité šelmy nosály bělohubé.

Ven chodí v zimě i sloni indičtí, záleží ale na celkovém počasí. „Suchý mráz jim nevadí, pokud je ale vlhko, vítr či vánice, slony ven nepouštíme, aby nepromrzli,“ řekl vrchní chovatel slonů Martin Kristen. „Dnes se na bílou pokrývku dívali nejprve s překvapením a chvíli postávali ve vchodu do pavilonu, pak ale vyběhli ven a začali se sněhem pohazovat. Slonice Shanti dokonce umí chobotem vytvořit sněhové koule,“ dodal Kristen.

Samička ovce kamerunské přišla na svět jako první mládě letošního roku ve středu 2. ledna. Návštěvníci ji mohou vidět v Dětské zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.
Ovce domácí kamerunská

Velké kočkovité šelmy mají po celou zimu možnost volného průchodu z vnitřních do venkovních prostor. „Je jen na nich, zda a na jak dlouho půjdou ven. Například tygři malajští Wanita a Bulan chodí do výběhu pravidelně, jen v něm pochopitelně tráví kratší dobu než v létě,“ uvedla vrchní chovatelka šelem Věra Makovská.

Takin indický, kopytník s dlouhou vlnitou srstí, žije v horách až do výšky 4500 metrů nad mořem. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.
Vlci eurasijští patří k největším „drsňákům“ pražské zoo – ani v zimě nevyužívají možnosti chodit do vnitřní expozice a zůstávají venku přes noc, i když sněží. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha
Jelen bělohubý je jakožto horský druh jelena velmi dobře přizpůsoben životu v zimních podmínkách. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.
Nosál bělohubý je medvídkovitá šelma, která obratně šplhá ve větvích. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.
 Sloni chodí v zimě ven, pouze pokud není vlhko a nefouká silný vítr. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.
Tygři malajští Wanita a Bulan se v zasněženém výběhu honí a hrají si s oblíbenými míči. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

zdroj: https://www.zoopraha.cz/vse-o-zoo/press/tiskove-zpravy/11601-zvirata-v-zoo-praha-si-uzivaji-snehove-nadilky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: